Godziny otwarcia: Pn: 14.00-20.00, Wt: 14.00-20.00, Śr: 8.00-13.00, Czw: 14.00-20.00, Pt: 8.00-13.00.

Protetyka i implantologia

Utrata zębów to nie tylko problem estetyczny, ale również funkcjonalny: zmniejszenie wydolności żucia, zaburzenie czynności stawów skroniowo-żuchwowych, abrazja koron zębów (starcia).  Braki zębów mogą być przyczyną poważnych dolegliwości bólowych głowy.
Uzupełnienia protetyczne, które wykonujemy w gabinecie to zarówno  uzupełnienia stałe –  czyli takie, które są osadzone na cemencie i nie ma możliwości swobodnego ich wyjmowania oraz  uzupełnienia ruchome –  czyli wyjmowane z jamy ustnej.

 

Uzupełnienia stałe

Wkłady koronowe – osadzane na pojedynczym zębie zastępują tradycyjne „plomby”. Wykonywane są one najczęściej ze złota, porcelany lub kompozytu.

Korony i mosty – to uzupełnienia protetyczne trwale osadzone na oszlifowanych wcześniej zębach. Mają one zastosowanie w przypadku znacznego, nie dającego się odbudować za pomocą materiałów do wypełnień, zniszczenia części koronowej zęba. Często służą do poprawy estetyki uzębienia. Wśród koron wyróżniamy korony metalowe i porcelanowe.

Wkłady koronowe-korzeniowe to uzupełnienia osadzone w kanale korzeniowym zęba przeleczonego endodontycznie.

 

Uzupełnienia ruchome:

Protezy elastyczne i szkieletowe – wykonywane przy brakach zębowych zbyt rozległych do uzupełnienia mostem. Protezy elastyczne cechują się lekką elastycznością i dużą dokładnością przylegania do podłoża – są bardzo dobrze przyjmowane i szybko akceptowane przez pacjentów. Główną część protez szkieletowych stanowi metalowy szkielet zaopatrzony w klamry i ciernie. Klamry odpowiedzialne są za utrzymanie protezy, natomiast ciernie to wypustki opierające się na powierzchniach żujących zębów i przenoszące w ten sposób siły żucia przez zęby i ozębną na kości szczęk, co jest korzystne dla organizmu.

Co to są implanty?

Implant to tytanowy wszczep umieszczany w kości w miejscu po utraconym zębie. Spełnia on funkcję korzenia zęba i jest filarem dla nowej odbudowy protetycznej. Implanty wykonywane są zarówno w celu uzupełnienia braku pojedynczego zęba, kilku zębów, a także przy całkowitym bezzębiu .
Za sprawą mocnego zrostu z kością zęby na implantach funkcjonują identycznie jak naturalne i są całkowicie nie do odróżnienia od sąsiadujących zębów. Czas funkcjonowania implantów nie jest ograniczony żadnymi barierami.
Stosując zaawansowane metody odbudowy kości i tkanek miękkich odtwarzamy naturalny wygląd nawet w sytuacji, gdy zęby zostały usunięte wiele lat wcześniej.

Jaki jest przebieg leczenia ?

Po zapoznaniu się z oczekiwaniami pacjentów tworzymy indywidualny plan leczenia. Opiera się on na dokładnym badaniu stanu zębów i diagnostyce radiologicznej. W naszej pracowni RTG wykonujemy wszystkie wymagane badania (pantomogramy). Informują one nas o stanie kości i pozwalają na bardzo dokładne zaplanowanie leczenia implantologicznego.
Standardowy zabieg wszczepienia implantu polega na minimalnym odsłonięciu kości, a następnie wykonaniu w niej otworu w celu wprowadzenia w to miejsce wszczepu. Po kilku miesiącach potrzebnych dla powstania odpowiednio silnego zrostu implantu z kością (w zależności od miejsca implantacji od 3 do 6 m-cy) na implantach wykonywane są nowe zęby.
Dzięki skutecznym środkom znieczulającym zabieg implantacji jest całkowicie bezbolesny, a ewentualne dolegliwości pozabiegowe skutecznie uśmierzane są za pomocą powszechnie dostępnych środków przeciwbólowych.
Ostateczne zęby wykonywane indywidualnie z porcelany przez technika pozwalają zrealizować wszystkie oczekiwania pacjentów dotyczące ich kształtu, wielkości, koloru (stopnia jasności). Nowe, piękne, mocne, na stałe zamocowane zęby, umożliwiają gryzienie wszystkich pokarmów dzięki czemu dają poczucie wyjątkowej satysfakcji.